2020欧洲杯首页

menu
Spring 2020 Dean’s List: College of Arts and Sciences
Name Major
Lindsey Adams Biology
Emily Adkins Social Sciences
Judd Adkins Sport Studies
Adam Arnett History
Michael Arnett Biology
Caroline Bachman Sociology
Andrea Baker Psychology
Mikenna Baker Sociology
Lauren Banasik Fine Arts
Rachel Barrick Fine Arts
Elisa Besemer History
Jacob Beyer Biology
Hannah Blackburn Sociology
Isaac Blaine Biology
Ashley Blankenship Natural Science
Josep Blasco Nebot English Humanities
Kylie Bloomfield Biology
Jordan Book Social Sciences
Israel Booker Sociology
Alissa Boyd Biology
Joshua Brabson Biology
Christopher Bradford Fine Arts
Alexis Brammer Fine Arts
Whitney Breech Natural Science
Cameron Broughton Sociology
Kathryn Brown Psychology
Mackenzie Brown Psychology
Alena Bruening Natural Science
Brianna Buchholz Fine Arts
Ryan Burchfield Mathematical Sciences
Alexander Candow Fine Arts
Nicholas Chapman History
Gary Charton Fine Arts
Cameron Chattin Fine Arts
Blake Clagg History
Taylor Cole Sociology
Lexie Cox Psychology
Aaron Crank Natural Science
Sydney Crawford Mathematical Sciences
Jacob Cruse Biology
Randall Cundiff Mathematical Sciences
Lane Davidson Biology
Margaret Dawes Sociology
Emily Dean Biology
Justin DeLong Sociology
Breanna Demint Fine Arts
Alley Dunn Social Sciences
Brandon Dunn Social Sciences
Danielle Edler Fine Arts
Sydney Edwards Biology
Adara Eley Psychology
Brandon Elkins Sociology
Madison Elliott Fine Arts
Zachary Elswick Natural Science
Alex Emerson Fine Arts
Patrick England Psychology
Tasha Enix Health Care Admin
Brodey Entler English Humanities
Charles Evans Political Science
Katie Fannin English Humanities
Ivory Ferguson Psychology
Brooklyn Fields Psychology
Adam Fisher Fine Arts
David Fitzpatrick Natural Science
Nicholas Frasure Mathematical Sciences
Aleia Fugitt Biology
Breanne Gahm Natural Science
Tanner Gampp Biology
Jerilyn Garrett English Humanities
Jessica George Sociology
Wyatt George History
Coty Gerwig Mathematical Sciences
Autumn Gesler Fine Arts
Blayde Gilley Fine Arts
Mason Goode Natural Science
Laurissa Goodman Biology
Henry Gresham Fine Arts
Abigail Halcomb Sociology
Brayden Hall Social Sciences
Deanna Hall Political Science
Angelina Haller Biology
Dylan Hamm Psychology
Courtney Hammond Biology
Jazmine Hammond Chemistry
Jodi Hannah English Humanities
Holley Hart Psychology
Tristan Hazlett Natural Science
Baylee Heath Fine Arts
Marshall Heil History
Abraham Heimbach Biology
Iain Heineke Fine Arts
Katie Heller English Humanities
Jessica Henderson Biology
Jacob Hensley Biology
Jessica Hensley Radiologic Tech
Leen Heresh Political Science
Gabrielle Hickman Biology
John Hill Fine Arts
Rebekah Holt Psychology
Nickelos Hoover Biology
Eden Howard Sociology
Jordan Howard Mathematical Sciences
Alecea Howell Psychology
Sarah Huston English Humanities
Josh Jenkins Fine Arts
Sydnie Jenkins Biology
Robert Johnson Mathematical Sciences
Nathaniel Jones Biology
Amanda Jordan English Humanities
Alissa Kefauver Health Science
Joshua Kelley Fine Arts
Sean Kidd Fine Arts
Jacob Kielmar Biology
Randall King English Humanities
Samuel King Social Sciences
Joshua Kiser Biology
Brooklynn Kisor Medical Laboratory
Jordan Kitchen Social Sciences
Kinzi Kitts Early Child/Special Educ
Madison Knight Political Science
Laura Knipp Biology
Ian Lakatos Fine Arts
Hannah Lamerson Psychology
Madison Lang Psychology
Casey Lapp English Humanities
Kaitlyn Lawson Biology
Kaelee Leavitt Political Science
Veronica Leist Fine Arts
Faith Leonard Fine Arts
Brice Leveck Management
Casey Linder Fine Arts
Jordon Little Fine Arts
Isaac Luther Biology
John Lykins Psychology
Kyle Mace Fine Arts
Kelsey Malone Mathematical Sciences
Caitlin Maloney Social Sciences
Ashley Marshall Psychology
Hannah Marzolf English Humanities
Jacob McCleese Fine Arts
Trevor McCormick Fine Arts
McKenzie McNeely Sociology
Gavin Meadows Biology
Jenna Meier Fine Arts
Karli Montgomery Biology
Isabella Moore Biology
Amanda Morris Natural Science
Jaden Morris English Humanities
Allison Mullins Fine Arts
Laken Munn Fine Arts
Tanner Nalley Fine Arts
Chidinma Nosiri Biology
Austin Opperman Social Sciences
Tristen Orahood Fine Arts
Mekayla Osborne History
Raiden Otto Fine Arts
Casey Parker Social Sciences
Alison Parker-Malone Psychology
Katelyn Parsley Biology
Christopher Parsons Psychology
Katelyn Pauley English Humanities
Cloe Peek English Humanities
Jordan Pelfrey English Humanities
Carla Pena Fine Arts
Ryan Penix Political Science
Anissa Peoples English Humanities
David Perdue Fine Arts
Jacob Perry Social Sciences
Jonah Phillips Social Sciences
Payton Puckett Natural Science
Haleigh Purcell Psychology
Katarina Quigg Fine Arts
Preston Ramey Biology
Victoria Reffit English Humanities
Amber Reno Sociology
Erin Rice English Humanities
Condy Richardson Fine Arts
Rachel Riddle Social Sciences
Emilee Riley Biology
Jason Roberts English Humanities
Gavin Rose Chemistry
Mackenzie Rowe Biology
Logan Ruggles Political Science
Tyson Schmelz Chemistry
Hunter Schwamberger Fine Arts
Carly Shepherd Fine Arts
John Shockley Social Sciences
Madison Siders Psychology
Devyn Simpkins Fine Arts
Emily Sites Fine Arts
Aubrey Sizemore Biology
Clifford Slaughter History
Blake Smalley Natural Science
Ashley Smith Natural Science
Brianna Smith Mathematical Sciences
Carson Smith Health Science
Dylan Smith Chemistry
Benjamin Smock Fine Arts
Anastasia Sopchak English Humanities
Shane Spriggs Psychology
Gabriela Stevenson Fine Arts
Jessica Swaim Psychology
Hanna Tackett Biology
Julia Tackett Fine Arts
Melanie Temponeras Psychology
Caitlyn Thomas Fine Arts
Chantelle Thomas Psychology
Jacob Thompson Fine Arts
Jonathan Thompson Natural Science
Cody Tolliver Chemistry
Tyson Trinidad English Humanities
Arianna Trout Social Sciences
Kain Turner Social Sciences
Miranda Tuttle Fine Arts
Kylie Vastine Social Sciences
Bryson VonBergen Fine Arts
Addalyn Vore Psychology
Ashleigh Wallin Natural Science
Molli Walters Natural Science
Morgan Webb Sociology
Kayleigh Wells English Humanities
Bethany Wessel Fine Arts
Angelika Whitaker Fine Arts
Nathan White Social Sciences
Stephanee Whitley Natural Science
Madison Williams Fine Arts
Brooke Wilson Fine Arts
Grace Wilson Psychology
Natalie Wireman Chemistry
Cooper Wohlgemuth Political Science
Kristina Workman Fine Arts
Gabriel Yeary Fine Arts
Spring 2020 Dean’s List: College of Professional Studies
Name Major
Hunnter Adams Occupational Therapy
Kara Addis Nursing
Aleeya Adkins Sport Studies
Barry Adkins Plastics Eng Tech
Heather Adkins Health Science
Ethan Adrian Plastics Eng Tech
Victor Aguilera Sport Studies
Maryam Aljaber Nursing
Kylie Angel Health Science
Hunter Ashton Plastics Eng Tech
Natalie Austin Early Child/Special Educ
Sidney Ayers Health Science
Blake Balestra Accounting
Clinton Bapst Information Systems Mgnt
Abigail Barre Health Care Admin
Rayna Bauer Middle Childhood
Traci Baxter Health Science
Elizabeth Bayes-Collins Health Science
Bailey Bender Plastics Eng Tech
Nicholas Bennett Digital Simulation/Game
Cassie Bentley Dental Hygiene
Brandon Benzing Digital Simulation/Game
John Berry Interven Spec K-12
Adam Bilitzke Plastics Eng Tech
Alexis Birkhimer Nursing
Maria Black Health Science
Kirsten Blair Health Science
Jacob Blau Early Child/Special Educ
William Boggs Information Systems Mgnt
Tracy Boldman Digital Simulation/Game
Addison Bonifield Early Childhood PreK-3
Bailey Bowen Occupational Therapy
Jake Bradley Information Systems Mgnt
Kayla Brannan Emergency Med Tech
Emily Brannon Nursing
Thomas Breeze Digital Simulation/Game
Patrick Broughton Digital Simulation/Game
Emily Brown Nursing
Ryan Brown Sport Studies
Tyler Buffington Computer Eng Tech
Halee Butcher Nursing
Joshua Byron Digital Simulation/Game
Brittany Caldwell Health Science
Jacob Calvert Interven Spec K-12
Maggie Campbell Radiologic Tech
Jessica Carnes Early Child/Special Educ
Anthony Carter Digital Simulation/Game
Katelyn Carver Fine Arts
Kayleigh Carver Health Science
Falon Cisco Nursing
Austin Clark Information Systems Mgnt
Tori Clarke Nursing
Jacob Click Early Childhood PreK-3
Alexzandria Cochran Health Science
Dyllan Coffey Plastics Eng Tech
Dylan Colvin Management
Katelyn Conklin Marketing
Amy Conlon Nursing
Marissa Copley Plastics Eng Tech
Eli Cordle Nursing
Kayleigh Coriell Interven Spec K-12
Jalyssa Cortez Nursing
Samantha Cotton Health Science
Katlyn Crabtree Medical Laboratory
Christina Craft Middle Childhood
Dylan Craycraft Health Science
Jessica Crum-Hixson Management
Nickolas Culbertson Sport Studies
Dion Cullum Digital Simulation/Game
Julia Dadosky Nursing
Eric Dahleen Digital Simulation/Game
Daniel Dailey Plastics Eng Tech
Bailey Davis Plastics Eng Tech
Kayla DeAtley Early Childhood PreK-3
Carly DeBruler Health Care Admin
Austin Deitriech Occupational Therapy Ast
James Detty Information Systems Mgnt
Nathan Dever Computer Eng Tech
Hannah Dixon Nursing
Molly Downey Early Child/Special Educ
Brian Drake Information Systems Mgnt
Brooke Dreitzler Radiologic Tech
Grace Duduit Marketing
Madison Duncan Nursing
Ryan Dunn Electromechanical Eng
Johnathan Edwards Nursing
Dylan Enyart Management
Madison Essman Health Science
Alexander Estrada Digital Simulation/Game
Cassandra Evans Nursing
Nathan Ewing Sport Studies
Jared Fenton Middle Childhood
Morgan Fischer Health Science
Bradon Foster Electromechanical Eng
Matthew Fout Electromechanical Eng
Abbigail Fox Health Science
Wyatt French Information Systems Mgnt
Brelyn Fuller Health Science
Carley Gahm Marketing
Christopher Gallagher Computer Eng Tech
Amelia Gambill Management
Christopher Garrett Plastics Eng Tech
Kira Gifford Early Child/Special Educ
Brian Giken Environmental Eng
Jacob Gill Marketing
Thomas Gilman Computer Eng Tech
Jacob Gleason Accounting
Sarah Goddard Plastics Eng Tech
Madison Griesser Early Child/Special Educ
Makenna Griffith Nursing
Ian Grimm Information Systems Mgnt
Daisy Grooms Health Science
Allison Hall Health Science
Brandie Hamilton Health Science
Kelsea Hamilton Early Childhood PreK-3
Ali Hammond Early Child/Special Educ
Hayley Harbour Physical Therapist Asst
Destiny Harmon Health Science
Christina Harries Early Child/Special Educ
Amber Harris Early Child/Special Educ
Christa Harris Early Child/Special Educ
Bailey Hartlage Management
Shelby Hay Early Child/Special Educ
Emily Hayes Plastics Eng Tech
Ryan Hayes Sport Studies
Logan Hayslip Middle Childhood
Megan Heinecke Early Childhood PreK-3
Grant Hempill Plastics Eng Tech
Kalesie Henderson Health Science
Daniel Hensley Accounting
Jonah Hensley Early Child/Special Educ
Peter Hernandez Digital Simulation/Game
Beverly Hess Management
Emily Hicks Early Childhood PreK-3
Ryan Higbee Sport Studies
Zachary Higbee Plastics Eng Tech
Jessica Hilterbrand Nursing
Jennifer Himes Health Science
Shaylee Holbert Early Childhood PreK-3
Amy Holbrook Radiologic Tech
Austin Hollins Information Systems Mgnt
Zachary Holsinger Information Tech Mgnt
William Hoover Interven Spec K-12
Hunter Horn Health Science
Madison Howard Accounting
Robert Howard Digital Simulation/Game
Amber Howell Digital Simulation/Game
Clayton Howell Information Systems Mgnt
Emily Hudson Occupational Therapy Ast
Timothy Huffman Digital Simulation/Game
Jordan Hughes Accounting
Walter Irvin Digital Simulation/Game
Carson Isaac Health Science
Bergen Jarvis Early Child/Special Educ
Rachel Jensen Health Science
Catherine Johnson Middle Childhood
Emma Johnson Occupational Therapy Ast
Kyle Johnson Computer Eng Tech
Megan Johnson Early Child/Special Educ
Tracy Johnson Health Science
Thaddeus Jones Plastics Eng Tech
Kylie Jung Plastics Eng Tech
Kaitlyn Jurado Accounting
Baylee Justice Interven Spec K-12
Abigail Kallner Early Child/Special Educ
Seth Karst Electromechanical Eng
Alaina Kemarly Health Science
Bailey Kemp Health Science
Mark Kennedy Management
McKenzie Kennedy Early Childhood PreK-3
Sara Kennedy Nursing
Corrin Keplinger Occupational Therapy
Chase Kerr Digital Simulation/Game
Lacey Kerr Health Science
Sydney King Sport Studies
Drew Knapp Plastics Eng Tech
Emily Knight Nursing
Moriah Knight Health Care Admin
Michael Knipp Plastics Eng Tech
Martin Knittel Business Management
Timothy Knittel Plastics Eng Tech
Logan Knotts Plastics Eng Tech
Billy Knox Management
Maria Kolinoff Sport Studies
Rachael Kolis Physical Therapist Asst
Samantha Koons Health Science
Sebastian Kurgunayeva Digital Simulation/Game
Ryan Lambert Plastics Eng Tech
Alexandria Layne Health Science
Savannah Leeth Nursing
Lauren Lesley Nursing
Emily Lewis Health Science
Magdalene Lewis Early Childhood PreK-3
Taylor Lewis Early Childhood PreK-3
William Lewis Computer Eng Tech
Sierra Linthicum Nursing
Hannah Lisle Occupational Therapy
Jeannette Litteral Emergency Med Tech
Andrea Little Sport Studies
Madelyn Little Early Child/Special Educ
Sean Lobb Digital Simulation/Game
Rebekah Lore Occupational Therapy Ast
Ethan Lowe Computer Eng Tech
Wenjie Lu Sport Studies
Gage Lucas Marketing
Kelcie Lute Early Child/Special Educ
Robert Lyons Accounting
Rikki Magill Interven Spec K-12
Zachery Mallett Plastics Eng Tech
Elijah Maloy Digital Simulation/Game
Madison Marasek Early Child/Special Educ
Matthew Marshall Information Systems Mgnt
Miranda Martin Occupational Therapy Ast
Hunter Mathias Health Care Admin
Sandra Matthews Early Child/Special Educ
Elijah McCarty Management
Ashlee McCatherine Health Science
Ruby McCleary Early Child/Special Educ
Sarah McFarland Early Child/Special Educ
Wyatt McGraw Plastics Eng Tech
Shawnacy McGuire Early Child/Special Educ
Meaghan McHowell Early Child/Special Educ
Brianna McNeal Health Science
Jamie Mehaffey Health Science
Alannah Miller Occupational Therapy
Burke Miller Digital Simulation/Game
Isaac Miller Physical Therapist Asst
Jennifer Miller Management
Tanner Miller Early Child/Special Educ
Nathan Mitchell Physical Therapist Asst
Miranda Monk Health Science
Braeden Moore Accounting
Brandon Moore Emergency Med Tech
Alicia Mossman Health Science
Madison Murphy Radiologic Tech
Navin Naido Environmental Eng
Ethan Neal Plastics Eng Tech
Cameran Noel Nursing
Rachel Nordmoe Occupational Therapy
Clayton Novak Digital Simulation/Game
Brianna Odel Health Science
Kathryn Oiler Early Child/Special Educ
Evelyn Oktavec Sport Studies
Samaher Omrani Educational Studies
Caleigh O'Neal Nursing
Alexander Osborne Nursing
Claudia Osborne Early Child/Special Educ
Zachary Otto Plastics Eng Tech
Rachel Parker Early Child/Special Educ
Ethan Parrett Information Systems Mgnt
Alva Patrick Plastics Eng Tech
Madison Patrick Sport Studies
Michael Patrick Sport Studies
Kaleena Patton Health Science
Meagan Peffley Radiologic Tech
Ashley Pendleton Nursing
Paulette Phillips Health Science
Aaron Phipps Plastics Eng Tech
Alexis Phipps Health Science
Jeffrey Pierce Environmental Eng
Sydney Porter Early Child/Special Educ
Thomas Porter Information Systems Mgnt
Samantha Posey Digital Simulation/Game
James Pospishil Digital Simulation/Game
Emily Powers Management
Callie Preston Early Childhood PreK-3
Scott Priddy Information Systems Mgnt
Alyssa Proehl Health Science
Garrett Psurny Respiratory Therapy
Brianna Puckett Nursing
Caitlyn Puckett Physical Therapist Asst
Benjamin Pyle Information Systems Mgnt
Ryan Ramey Health Science
Timothy Ramey Health Science
Ashton Rankin Nursing
Haley Rawlins Athletic Training
Taylor Rawlins Health Science
Kylie Ray Occupational Therapy
Ethan Reeds Digital Simulation/Game
Hector Reffit Plastics Eng Tech
Tylar Reno Radiologic Tech
Sarah Retz Radiologic Tech
Demetrius Reynolds Digital Simulation/Game
Jonathan Reynolds Digital Simulation/Game
Larryn Rice Nursing
Rikki Richmond Management
Benjamin Riddle Accounting
Hannah Ridenour Physical Therapist Asst
Hayden Ridgeway Digital Simulation/Game
Brody Riffe Management
Tucker Roberts Computer Aided Draft/Des
Kahler Rockwell Computer Eng Tech
Travis Roe Plastics Eng Tech
Bryce Romanello Sport Studies
Kiersten Rowe Early Child/Special Educ
Erin Rowlands Health Care Admin
Andrea Ruark Health Science
Abbigale Ruggles Health Science
Danielle Ruggles Health Science
Caitlin Russell Radiologic Tech
Cassidy Russell Health Science
Shawn Salmons Medical Laboratory
Justin Salyers Plastics Eng Tech
Mikalyn Sanders Health Science
Rachel Sanders Health Science
Katelyn Sandlin Respiratory Therapy
Kylie Sawyers Health Science
Jennifer Scaff Health Science
Andrew Schackart Environmental Eng
Hagen Schaefer Early Child/Special Educ
Deborah Scherer Health Science
Jefferey Schlueter Digital Simulation/Game
Jake Schneider Health Science
Mark Schueler Digital Simulation/Game
Alexander Schultz Digital Simulation/Game
Kaylee Schultz Early Child/Special Educ
Emily Semones Health Science
Hannah Shafer Health Science
Heather Shanks Early Childhood PreK-3
Nashail Shelby Radiologic Tech
Tanner Shepherd Health Science
Benjamine Shinkle Management
Gregory Shope Sport Studies
Jordyne Shupert Nursing
Eden Silva Health Science
Dane Simpkins Marketing
Kevin Simpkins Electromechanical Eng
Kylie Sims Middle Childhood
Sarah Slone Occupational Therapy
Andrew Smith Information Systems Mgnt
Ryan Smith Management
Riley Snoke Digital Simulation/Game
Adrian Soard Marketing
Adaline Sowards Early Child/Special Educ
Kara Sparks Respiratory Therapy
Lindzay Speakman Early Child/Special Educ
Tyler Speas Nursing
Leigh Spencer Health Science
Cassidy Spires Management
Rodney Spriggs Nursing
Xavier Stambaugh Digital Simulation/Game
Donald Stapleton Occupational Therapy
Nicholas Stark Plastics Eng Tech
Zachary Starkey Digital Simulation/Game
Cassidy Starnes Marketing
Leslie Steadman Early Child/Special Educ
Olivia Stephens Early Child/Special Educ
Chandlor Stiffler Information Systems Mgnt
Jana Stockham Nursing
Audrey Stratton Marketing
Teighlor Suggs Accounting
Erica Swackhamer Accounting
Courtney Tackett Middle Childhood
Josie Tackett Health Science
Brittany Tatman Health Care Admin
Alec Taylor Computer Eng Tech
Athan Styl Temponeras-Elston Management
Gabriella Thayer Nursing
Kevin Thomas Environmental Eng
Cristen Thompson Health Science
Simon Thoroughman Health Science
Kimberly Tieman Nursing
Brandon Todd Accounting
Joao Victor Toledo De Oliveira Management
Kade Tomlinson Marketing
Shawn Turk Digital Simulation/Game
Logan Tuttle Information Systems Mgnt
Tanner Underwood Middle Childhood
Samantha Vallance Respiratory Therapy
Allison Van Bibber Physical Therapist Asst
Gina Van Lieu Occupational Therapy
Maraya Waddle Nursing
Ramiah Wallace Digital Simulation/Game
Mary Walter Accounting
Jonathan Ward Sport Studies
Nathan Ward Information Systems Mgnt
Brooke Webb Sport Studies
Anna Weneck Occupational Therapy
Justin West Digital Simulation/Game
McKenzie Whittaker Educational Studies
Jessica Willard Health Science
Kenneth Williams Middle Childhood
Amanda Wilson Information Systems Mgnt
Dakota Wines Management
Maureen Wolansky Sport Studies
ChaseAnn Wolfe Occupational Therapy Ast
Josie Wolfe Nursing
Salynee Wolfe Sport Studies
Sierra Woodard Early Child/Special Educ
Kaylee Woodgeard Health Science
Kayla Woodring Early Child/Special Educ
Tyler Woods Middle Childhood
Lydia Workman Occupational Therapy
Madelyn Young Occupational Therapy Ast
Steven Zimmerman Management